Wspinaczka dla dzieci

Dlaczego wspinaczka pozytywnie wpływa na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne młodego człowieka? Oto kilka argumentów.

Wspinaczka ściankowa jest doskonałą i pożyteczną formą aktywności nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Wystarczy tylko umiejętnie dopasować stopień trudności ścianki do wieku dziecka i wspinaczka może stać się pasją młodego człowieka, która przy okazji będzie kształtować różne partie jego mięśni.

Podczas wspinania się pracuje niemal każdy mięsień. Ponadto wspinaczka kształtuje u dziecka koordynację ruchową, orientację przestrzenną, a także poprawia ogólną sprawność ciała. Dziecko uczy się także dążenia do celu oraz planowania: podczas wspinaczki musi ono tak przemyśleć swoje kolejne ruchy, aby bezpiecznie dotrzeć na górę ścianki oraz z niej zejść.

Ale spokojnie, dziecko jest asekurowane przez sporych rozmiarów materac, umieszczony na podłodze, tak że nie ma powodów do strachu. Potencjalny upadek nie będzie groźny.Właśnie! Bezpieczeństwo! Drodzy Rodzice, wbrew powszechnie panującym opiniom, wspinaczka ściankowa, a w szczególności ta praktykowana w warunkach domowych, jest jednym z bezpieczniejszych sportów!

Przypomnijcie sobie chociażby pierwsze upadki podczas nauki jazdy na rowerze czy na rolkach. W powyższych przykładach trudno o asekurację takiego upadku, natomiast w sytuacji upadku z domowej ścianki zabezpieczenie stanowi materac.

Nie znaczy to oczywiście, że należy rezygnować z innych form aktywności, takich jak rower, rolki czy łyżwy. Wprost przeciwnie! Ruszajmy się z naszym dzieckiem jak najwięcej i najczęściej!

My jedynie próbujemy zachęcić Was do praktykowania również wspinaczki ściankowej, która może być tak samo rodzinnym sportem, uprawianym wspólnie z najbliższymi, jak jazda na rowerze, spacery czy wycieczki w góry.Posiadanie takiej domowej ścianki może zachęcić Waszą latorośl do oderwania się od komputera oraz przerwy w nauce, do której szybko może powrócić z racji bliskości ścianki oraz miejsca nauki. Dlatego też domowa ścianka być może będzie dla Waszego dziecka początkiem wspaniałej przygody ze sportem w ogóle, nie tylko tym związanym ze wspinaczką.

Zaszczepienie w dziecku bakcyla do aktywnego trybu życia już od najmłoszych lat będzie doskonałą inwestycją w jego zdrową przyszłość.