Domowa Ścianka Wspinaczkowa

Dlaczego Domowa Ścianka Wspinaczkowa?

Wspinaczka bardzo korzystnie wpływa na zdrowie dzieci. Dzieci uwielbiają się wdrapywać, to dla nich naturalna forma aktywności. Kiedyś do tych zadań używany był podwórkowy trzepak, drzewa, stare budynki i wiele innych obiektów. Teraz czasy się zmieniły i dzieci nie spędzają już tyle czasu na zewnątrz. Pogoda jesienno-zimowa, również temu nie sprzyja. Dlatego chcemy zaprezentować Domową Ściankę Wspinaczkową, którą w prosty sposób można zamontować w pokoju dziecka.

Kilka faktów o wspinaczce:

Wspinaczka wzmacnia mięśnie grzbietu – Wspinaczka wzmacnia mięśnie głębokie, poprawia stabilizację stawów, kręgosłupa. Przeciwdziała powstawaniu skoliozy.

Wspinanie się poprawia gibkość. Pracować nad nią powinny zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym, które zgarbione spędzają w ławce po kilka godzin dziennie.

Wspinaczka buduje wydolność oddechową, ogólną sprawność, koordynację, siłę. Wymaga zaangażowania dużych grup mięśniowych, stanowi źródło dużego wydatku energetycznego, poprawia metabolizm, przeciwdziała otyłości.

Wspinaczka pomaga w nauce – Wspinaczka ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, co przydaje się nie tylko w sporcie, ale również w codziennym życiu (czynności samoobsługowe), jak i czytaniu, pisaniu, rysowaniu. Doskonale wpływa również na zdolność koncentracji, a to stanowi niezwykle ważny czynnik w procesie nauczania.

Wspinaczka poza tym uczy samodzielności, pewności siebie, ćwiczy zdolność planowania przestrzennego. U dzieci wspinanie się jest instynktowne, mniej siłowe a bardziej techniczne. Dla maluchów jest zabawą i wyzwaniem, przygodą oraz jednym z elementów realizowania dziecięcej potrzeby intensywnego ruchu.

PANELE

Panele wykonane są z najwyższej jakości, grubej, wodoodpornej sklejki brzozowej. Płyta oklejona jest obustronnie filmem w kolorze białym. Panele produkujemy w wymiarach 120x60cm. Nasze wieloletnie doświadczenie wykazało, że jest to najbardziej efektywny i praktyczny rozmiar. Moduły można zamontować obok siebie, zarówno w pionie jak i w poziomie.

LAMINAT ANTYPOŚLIZGOWY

Dla bezpieczeństwa, panele pokryte są specjalnym laminatem posiadającym klasę antypoślizgowości R9 (zgodnie z normą DIN 51130 – laminat można stosować w takich miejscach jak banki, schody w szkołach, apteki, szpitale, sklepy, itp.) Laminat posiada odporność na wszelkiego typu detergenty a dzięki ogromnej trwałości odporny jest również na uszkodzenia mechaniczne.

72 GNIAZDA

Domowa ścianka wspinaczkowa wyposażona jest w zależności od wielkości od 36 (60×240) do nawet 288 gniazd (480×240) do montażu chwytów. Gęsto umieszczone punkty pozwalają na dowolną aranżację „drogi wspinaczkowej”. Pozwala to dopasować poziom trudności do wieku oraz umiejętności dziecka. Możliwość zmiany ułożenia chwytów Sprawi, że ścianka zawsze będzie wyzwaniem i nie znudzi się szybko.

CHWYTY WSPINACZKOWE

Chwyty są projektowane przez doświadczonych wspinaczy, każdy z nich posiada parę możliwości chwytu – w zależności od pozycji przykręcenia. Faktura chwytów nie powoduje nadmiernego niszczenia skóry palców. Chwyty wykonane są z wysokiej jakości materiału: nie chłoną wilgoci, są odporne na „zapychanie” magnezją, są odporne na promieniowanie UV – nie wyblakną, są odporne na wilgoć – nie chłoną wody z otoczenia. Większość chwytów jest o niskim poziomie trudności przez co są doskonałe dla początkujących oraz dla dzieci.

WYKOŃCZENIE

Ranty paneli zabezpieczone są podwójną warstwą nietoksycznej farby, bezpiecznej dla dzieci. Farba spełnia europejską normę „BEZPIECZEŃSTWO ZABAWEK”. Każdy panel posiada 4 otwory montażowe o średnicy 10 mm co pozwoli pewnie i bezpiecznie zamocować panele do ściany (sugerowany montaż na kotwach chemicznych). Dodatkowo do każdej ścianki dołączamy dystanse, które mają za zadanie ochronić ścianę przed uszkodzeniami. Ścianka jest przeznaczona dla dzieci (od 3 lat) oraz dorosłych, maksymalny udźwig to 100kg.

SZEROKI WYBÓR WZORÓW

Domowa ścianka Wspinaczkowa odmieni, uatrakcyjni i nada charakter każdemu pomieszczeniu. Zaprojektowaliśmy dla Państwa szeroką gamę wzorów o różnej stylistyce, które sprawdzą się zarówno w pokoju małego dziecka jak i nastolatka.